W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze zorganizowano obchody Dnia Świętego Walentego. Już od rana panował u nas specyficzny, pełny uniesienia nastrój – zaobserwować można było odświętny wystrój holu, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem .Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, a dekorację przygotowała pani mgr Wiesława Kaszubska.

W naszej szkole z okazji święta zakochanych zorganizowany został konkurs pod hasłem „Walentynkowe symbole”, podczas którego wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI i VII – VIII. Uczestnicy konkursu przygotowali przepiękne prace plastyczne, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców:

Klasy I – III:

Wiktoria Barwińska

Anna Fabisiak

Alicja Grabińska

Lena Lipowska

Martyna Wyźlic

Jakub Stępka

Klasy IV – VI

Wiktor Ozimkowski

Klasy VII – VIII

Karolina Kołodziejska

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam
o tym, co jest w życiu najważniejsze – o miłości i pozwala zastanowić się nad nią,
a w papierowym, symbolicznym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.

PRZEBIEG IMPREZY OGÓLNOSZKOLNEJ POD HASŁEM „WALENTYNKOWE SYMBOLE”