6 marca to  Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W Polsce Dzień Logopedy obchodzony jest od 2007 roku i jego zadaniem jest uhonorować wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się. Jest to także dobra okazja, by zwrócić uwagę na wymowę naszych najbliższych, zwłaszcza dzieci. Ważne jest także rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji i diagnozy osobom z zaburzeniami mowy.

     Również w naszej szkole w marcu  w oddziałach przedszkolnych prowadzone były grupowe zajęcia logopedyczne. W trakcie zajęć uczniowie poznali na czym polega codzienna praca logopedy, poznali budowę narządu mowy i aparatu artykulacyjnego,  odbyli „Wędrówkę z Języczkiem Podróżniczkiem”, wykonując z ogromnym zaangażowaniem ćwiczenia usprawniające motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego. Wykonywali gimnastykę całego ciała przy piosence „Bluesowa gimnastyka”. Zabawy logopedyczne bardzo spodobały się wszystkim uczestnikom zajęć.

Europejski Dzień Logopedy